Góry w środku miasta, czyli dlaczego Unibike Evolution to także rowery miejskie

unibike evolutionNie jest to tylko oczywiście kwestia rowerów Unibike Evolution. Są one tutaj postawione jako przykład, ponieważ są to rowery górskie wysokiej jakości, ale Unibike Evolution na pewno nie mogą być określane jako wyczynowe i żaden zawodowiec na nich nie będzie jeździł. Są to rowery dla entuzjastów, które dobrze pokazują, ze inwestycja w rower górski wcale nie musi być zakupem traktowanym jak zakup nart, które siłą rzeczy wykorzystuje się w czasie maksymalnie kilku krótkich wyjazdów w roku.

Unibike Evolution oraz rowery do nich podobne mają wystarczającą wielkość kół, by dało się na nich wygodnie i szybko jeździć po mieście. Ich poziom amortyzacji jest na tyle duży, by jazda po górach była wygodna i równocześnie na tyle mały, by jazda po równym terenie nie była dodatkowo utrudniana przez odbieranie naszej energii przez amortyzatory. Tą kwestią można oczywiście dodatkowo sterować poprzez odpowiednie ustawianie amortyzatorów. Warto nawet zwrócić uwagę na siodełka, w jakie wyposażone są nowoczesne rowery górskie. Nie są to naturalne siodełka charakterystyczne dla rowerów trekkingowych, czyli siedziska duże i miękkie, ale wykorzystanie ich w warunkach miejskich nie wiąże się z dużym dyskomfortem, jak to do tej pory bywało.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery górskie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz