Rowery górskie przeznaczone do trailu

kross soilTrail staje się coraz popularniejszą formą turystyki aktywnej. Jest to jazda na rowerze górskim w trudniejszym terenie, na ogół specjalnie przygotowanymi jednokierunkowymi ścieżkami (ang. single track). Rower przeznaczony do tego sportu charakteryzuje się pełnym zawieszeniem.

Rowery Kross w swojej ofercie posiadają sześć modeli rowerów typu trail, podzielonych na dwie kategorie. Pierwszą grupą są rowery Kross Soil – posiadają one zarówno przedni, jak i tylny amortyzator. Są to rowery przeznaczone do wyczynowej i szybkiej jazdy terenowej. Jest to jeden z najnowszych projektów tej firmy. Producent podkreśla znaczenie autorskiej technologii, jaką jest dostosowanie zawieszenia RVS do 130mm skoku ramy. Prace nad projektem trwały długo, pierwsze testy przeprowadzone zostały najpierw na wydrukowanym w technologii 3D prototypie, a następnie na modelu wykonanym z docelowego materiału (aluminium). Po kilku miesiącach opracowane zostało nowatorskie rozwiązanie konstrukcyjne pozwalające na zmianę geometrii roweru w zależności od wymagań terenowych.

Kross Dust przeznaczony jest dla miłośników raczej rekreacyjnej jazdy terenowej. Modele z tej serii posiadają wyłącznie przedni amortyzator. Co ważne dla początkujących rowerzystów trailowych, rowery Kross Dust są dostępne w przystępniejszych cenach niż Soil.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery górskie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz