Jak dobrze przygotować się do sezonu zimowego?

Wiosna i lato wydają się być idealnym okresem na trenowanie jazdy na rowerze. Jednak zdarzają się kolarze, którzy stwierdzą, że najlepiej trenuje im się jesienią i zimą. W sezonie wiosenno-letnim występować mogą tak wysokie temperatury powietrza, że organizm ludzki dużo szybciej się męczy. Dlatego wielu kolarzy twierdzi, że mroźna pogoda to idealna pogoda na trening – wystarczy tylko odpowiednio się do niego przygotować.

Jak prawidłowo przygotować się do sezonu zimowego?
Z pewnością ubiór kolarza podczas treningu wiosennego i zimowego znacznie się od siebie różni. Wiosną zakładamy przewiewne, sportowe t-shirty oraz krótkie spodenki rowerowe. Zima natomiast wymaga znacznie większego przygotowania. W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież kolarską i lekka sportową kurtkę. Kolejną bardzo istotną sprawą jest ocieplana kominiarka na rower. To bardzo ważna część ubioru kolarza na zimę. Ochrona głowy podczas mrozów jest bardzo istotna, ponieważ podczas jazdy na rowerze siła wiatru, który wieje nam w twarz jest większa. Kominiarka na rower nie tylko będzie dawała ciepło naszej głowie, ale także uchroni nos, uszy, czoło czy policzki przed odmrożeniem. Kolejną częścią ciała, narażoną zimą na odmrożenie, są palce. Warto zaopatrzyć się obok kominiarki na rower w dobre rękawice kolarskie na sezon zimowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery miejskie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz