Kurtki rowerowe i inne niezbędniki

Uprawianie sportu latem jest dla wszystkich, bycie aktywnym zimą jest za to tylko dla twardzieli. Smagający deszcz, ciemności o poranku i przejmujący chłód sprawiają, że bycie sportowcem nabiera innego znaczenia. Sport uprawiany zimą na dworze to szkoła życia i porządna lekcja samodyscypliny.

Dobry ubiór, mniejsze zło
Mrozu nie trzeba jednak tak od razu demonizować, ostatecznie można mu zaradzić poprzez zaopatrzenie się w odpowiednią odzież. Wybranie się do sklepu sportowego i zakupienie wszelkich potrzebnych elementów garderoby może nieco nadszarpnąć budżet ambitnego sportowca, jest jednak konieczne, jeśli nie chce się po jednym treningu wylądować w łóżku z gorączką i zapaleniem płuc.

Kurtki rowerowe, biegowe i każde inne
Podstawą zawsze będzie kurtka, a już wybór odpowiednich kurtek rowerowych czy do biegania nie jest łatwy, bo mają sporo parametrów, które mogą się między sobą różnić. Warto też zaopatrzyć się w oddychające bluzki z długim rękawem, które wystarczą na jesienne lub wiosenne dni, gdy głębokie mrozy będą już tylko wspomnieniem lub daleką przyszłością. Kurtki rowerowe mogą się zresztą przydać również w cieplejsze miesiące niż grudzień czy styczeń, szczególnie jeśli są przeciwdeszczowe. Kupienie długich leginsów i grubych skarpetek będzie kolejną rzeczą do odhaczenia na liście rzeczy do zrobienia przed początkiem aktywnej zimy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery miejskie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz